Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi, Rama i përgjigjet ambasadores amerikane

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi,

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter ka bërë një deklaratë për Reformën në Drejtësi ku shprehet se shpreson të mos ketë marrëveshje pas krahëve.

Rama i është përgjigjur ambasadores me thënien e William Shakespeare “Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu”.

Ai gjithashtu shkruan se është dakord me ambasadoren, që të mos ketë asnjë marrëveshje pas krahëve që mund të vrasë reformën./E.B-dritare.net

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi,