Vrasja politike që tronditi Kosovën/ Dalin pamjet, djali duke varrosur babanë

Sot janë bërë 19 vite që nga vdekja e zëdhënësit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa. Por, edhe pas kaq vitesh institucionet e vendit nuk kanë arritur ta zbardhin këtë vrasje.

LDK sot ka bërë homazh dhe nënkryetari i kësaj partie Lutfi Haziri ka mbajtur fjalim para të pranishmëve ku tha se i rëndë është fakti që nuk u zbardhë ende rasti Mustafës.

Sot janë bërë 19 vite që nga vdekja e zëdhënësit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa. Por, edhe pas kaq vitesh institucionet e vendit nuk kanë arritur ta zbardhin këtë vrasje.

LDK sot ka bërë homazh dhe nënkryetari i kësaj partie Lutfi Haziri ka mbajtur fjalim para të pranishmëve ku tha se i rëndë është fakti që nuk u zbardhë ende rasti Mustafës.

LEXO DHE :  Grabiti pasagjerët e autobusit dhe vrau policin, ekstradohet nga Kroacia 35-vjeçari i rrezikshëm

“ Vrasja tinëzare e Xhemail Mustafës ishte humbje e madhe për Kosovën. I rëndë është fakti që edhe pas 19 viteve institucionet nuk e zbardhën këtë rast” , u shpreh ndër të tjerash Haziri.

Ndërasa, në rrjetet sociale janë shpërndarë disa momente të dhimbshme, nga varrimi i Xhemail Mustafës.

Por edhe me të dhimbshme këto pamje i bënë djali i Xhemajl Mustafës, Besiani, i cili shihet duke e e varrosur babin e tij.

Besian Mustafa ishte Kryeshef i Agjencisë për Investime dhe Përkrahje të Ndërmarrjeve KIESA. Mustafa është i shkolluar në SHBA. Ka diplomë të Shkollës së Mesme në Ilionis të SHBA-së, Bachelor i Shkencave në drejtimet financa dhe kontabilitet në Pensilvani dhe Master në Administrim të Biznesit në New York. Mustafa tani mbanë pozitën e zëdhënësit të LDK-së./botasot

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.