Policia britanike identifikon autorët e helmimit të Sergei Skripal

Ditën e sotme, mësohet se, policia ka identifikuar autorët e dyshuar të helmimit me agjent nervor, ‘Novichok”, të Sergei Skripal dhe vajzës së tij, Yuila.

Zyrtarët besojnë se, një ekip vrasësish rusë, u dërguan në Britani të Madhe për të vrarë ish-agjentin e dyfishtë të Kremlinit në mars dhe po ndjek edhe 6 të dyshuar të tjerë.

Kuptohet që ekipi i vrasjeve është regjistruar në CCTV, të cilën policia nuk po e publikon, pasi janë ende në hetim.  Zbulimi i autorëve vjen fill pas vdekjes së Dawn Stugess, 54-vjeçares e  cila vdiq këtë muaj po në vendin, ku  Skripal dhe vajza e tij u helmuan. Dyshohet se, edhe kjo ngjarje lidhet me hetimin, Nocichok, informon dritare.net

LEXO DHE :  Nuk e besoi dot që mami iku në punë pa e puthur, videoja e 2-vjeçarit po bën xhiron e rrjetit

Agjentët nervorë u fshehën në një shishe parfumi, duke menduar se një nga vrasësit mund të ketë qenë një grua dhe se,  Sturgess spërkati substancën vdekjeprurëse mbi kyçet e saj, pasi e gjeti atë në një park./K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.