Pësoi vdekje klinike dhe u shërua, i burgosuri përjetë kërkesë Gjykatës: Më lironi, vdiqa një herë

“Burg përjetë” është shkalla më e lartë e dënimit, pas atij të “dënimit me vdekje”.

Burg përjetë, do të thotë që i burgosuri do të qëndrojë në burg deri ditën që ai do të shpallet zyrtarisht nga mjekët i vdekur.

Benjamin Schreiber, 66 vjeç, është një person që është dënuar me burgim të përjetshëm në SHBA, pasi kishte goditur deri në vdekje një person në vitin 1996.

LEXO DHE :  Fustan mbi jumpsuit dhe maskë, vetëm Rita Ora mund të guxonte kaq shumë!

66 vjeçari, ka bërë një kërkesë të çuditshme në Gjykatë, teksa ka thënë se ai e ka kryer dënimin.

Ai në fakt, pak javë më parë ka pësuar një vdekje klinike, ndërsa ka thënë se ai e ka kryer dënimin në momentin që ka “vdekur” e kësisoj ai duhet të lirohet.

Ky argument nuk është pranuar nga Gjykata, dhe ai është kthyer përsëri në burg./ i.m-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.