Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përmbytjet në Francë, shënohen 11 viktima

Përmbytjet në Francë, shënohen 11 viktima

Për shkak të motit të keq me reshje të mëdha shiu dhe erëra të forta, juglindja e Francës është përmbytur, duke sjellë kështu dëme të mëdha. Brenda 10 ditësh kanë humbur jetën 11 persona, ndërsa ka dhe shumë dëme materiale.

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha përmes një postimi në Twitter se është shpallur alarmi i kuq dhe shprehu hidhërim për ata që kanë vuajtur javët e fundit nga moti i keq në jug, veçanërisht për familjet dhe të afërmit e bashkëqytetarëve tanë, që kanë humbur jetën./E.B-dritare.net