Përmbytjet në Francë, shënohen 11 viktima

Për shkak të motit të keq me reshje të mëdha shiu dhe erëra të forta, juglindja e Francës është përmbytur, duke sjellë kështu dëme të mëdha. Brenda 10 ditësh kanë humbur jetën 11 persona, ndërsa ka dhe shumë dëme materiale.

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha përmes një postimi në Twitter se është shpallur alarmi i kuq dhe shprehu hidhërim për ata që kanë vuajtur javët e fundit nga moti i keq në jug, veçanërisht për familjet dhe të afërmit e bashkëqytetarëve tanë, që kanë humbur jetën./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  WhatsApp nuk do të funksionojë në miliona telefona. Ja cilët janë ato!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.