Pas aksidentit, princi Filip dorëzon patentën

Pas aksidentit me makinë, të një muaji më parë, Duka i Edinburgut, Princi Filip ka dorëzuar vullnetarisht patentën. Buckingham Palace bëri njoftimin të shtunën në mbrëmje, duke thënë: “Pas komenteve dhe reagimeve për kujdes, Duka i Edinburgut ka marrë vendimin për të dorëzuar vullnetarisht patentën e vet.”

Ky veprim i Dukës vjen pas aksidentit të  17 janarit, kur Land Rover Freelander, makina që ai po voziste përplasi një mjet tjetër në Estate Sandringham. Kjo nxiti shumë debate, pasi një grua, pasagjere në makinë pësoi dëmtime./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Të njoh me Panajanë e agroturizmit vlonjat!

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.