Nxënësit me kuti kartoni në kokë gjatë provimit, shkolla kërkon falje

Pasi fotot e disa nxënësve me kuti kartoni në kokë gjatë një provimi, bënë xhiron e rrjetit, shkolla kërkoi falje. Kolegji parauniversitar në Indi, zbatoi një masë jo të rreptë, por të papranueshme, me nxënësit e saj, teksa i detyroi ata që gjatë provimit, për të shmangur çdo mundësi kopje, të vendosnin kuti kartoni në kokë. 

 Shkolla u përball me kritika të ashpra, duke e konsideruar këtë veprim skandaloz. Përgjegjësit  u ka dhënë autoriteteve përkatëse  një shpjegim me shkrim për këtë vendim, dhe kërkuan falje publikisht./L.F-dritare.net 

LEXO DHE :  Nga bionde sërish në brune/Xhensila Myrtezaj ndryshon look

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.