Ngriti gishtin ndaj protestuesve, ambasadori i OSBE: Kërkoj ndjesë!

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borschard ka reaguar pas gjestit të bërë dje nga protestuesve të Unazës së Re tek Drejtoria e Policisë, ku ai shihet teksa ngre gishtin ndaj protestuesve.

Borschard ka kërkuar ndjesë, duke thënë se e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht

LEXO DHE :  Kuvendi miraton anëtarët/ BE: Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale sa më shpejt

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht” – thotë ndër të tjera ambasadori Borchardt./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.