Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si ndodhi shkëmbimi i zjarrit në Prush, policia jep detaje!

Si ndodhi shkëmbimi i zjarrit në Prush, policia jep detaje!

Policia ka reaguar për ngjarjen e ndodhur në Prush të Tiranës, ku tre persona të armatosur kanë tentuar të grabisin një banesë, ndërsa ka pasur edhe shkëmbim zjarri mes autorëve dhe efektivëve.

“Më datë 09.12.2023, rreth orës 19:13, në fshatin Prush, përballë ambulancës, në banesën e shtetasit G. H., janë futur disa persona, të armatosur.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, dhe në momentin që janë afruar afër banesës, tre personat e armatosur, kanë qëlluar me armë ndaj tyre. Policia është përgjigjur me armë ndaj tyre.

Shërbimet e DVP Tiranë, RENEA, Forcat Kombëtare të Sigurisë, po vijojnë krehjen e zonës dhe kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset kryesore dhe hyrje-daljet e Tiranës, për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar”, njofton policia./dritare.net