Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Roza Lati rrëfen periudhën e vështirë: Kam qarë e rrija pa ngrënë!

Roza Lati rrëfen periudhën e vështirë: Kam qarë e rrija

Roza Lati, ndodhet me pushime në Maldives, nga ku ka publikuar disa foto shumë seksi.

Komentet nuk kanë munguar që i vënë në dukje jetën e luksit dhe "mendjen e lehtë" që ajo zgjedh kur vjen te jetimi i jetës. Megjithatë duket se komentet e kanë prekur moderatoren e cila ndarë një pjesë të jetës së saj, të cilën askush nuk e dinte.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Roza ka zbuluar se muaji tetor dhe nëntor kanë qenë një periudhë shumë e vështirë për të pasi ka vuajtur nga ankthi.

Roza Lati rrëfen periudhën e vështirë: Kam qarë e rrija

“Për të gjithë ata që me shkruajnë që kam lindur për qejf, që e kam në terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nëntori kanë qenë dy muajt më të vështirë për mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke idenë sa rrija pa ngrënë bukë se me prehej oreksi nga stresi. Unë që e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemët. As Pemët s’po më bënin më derman për ankthin që s’po më lëshonte. Kam qarë e qarë, një natë po e një natë jo. Por të gjitha këto nuk mund ti shprehësh në instagram.

Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rëndësishme është që… Puna aty është gjithmonë. Stresi aty është gjithmonë. Me çfarë ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshtë shkëputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jonë, truri jonë, janë tempulli që ne nuk e ndërrojmë dot kurrë. Dhe duhet të kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie. Shkruaj një “E Meriton o Roza” dhe jemi në rregull. Ose nëse s’ke koment të mirë, mos shkruaj fare. Madje madje, feel free to unfolloë poqese ti vrava sytë. Flm. Klm. Rsp”, shkruan Roza./M.K/dritare.net