Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

E dashura e Laert Haxhisë/ Kush është Klea, vajza nga Lushnja që u arrestua sot!

E dashura e Laert Haxhisë/ Kush është Klea, vajza nga Lushnja

Pas dëshmive që zbërthyen një seri të tërë vrasjesh mafioze në Shqipëri e Greqi, Policia e Elbasanit është angazhuar në kapjen e personave të përfshirë në këto ngjarje kriminale. Mbrëmjen e djeshme në Elbasan u shoqëruan mbi 20 persona, mes të cilëve edhe një shtetase e identifikuar si Klea Gjata. Në fakt ishte Artan Tafani, një nga ushtarët e bandës së Laert Haxhiut në Lushnjë, i cili u kthye në bashkëpunëtorin e drejtësisë pasi u arrestua para disa ditësh, që nxori emrat e 20 personave, mes tyre edhe Klea Gjata.

E dashura e Laert Haxhisë/ Kush është Klea, vajza nga Lushnja
Klea mësohet se është e dashura e Laert Haxhisë të akuzuar për disa vrasje, Klea Gjata dyshohet se edhe ajo është perfshirë në ngjarje të rënda kriminale, si vrasje, gjobëvënie, të realizuara në bashkëpunim.
Po ashtu bëhet me dije se asaj i janë marrë shenjat e gishtave për verifikim dhe lidhjen e saj me ngjarjet konkrete./K.C/dritare.net