Nga sot ja në cilin shtet mund të udhëtoni pa viza!

Nga sot të gjithë shqiptarët mund të lëvizin lirshëm dhe pa viza drejt Arabisë Saudite. Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e qeverisë, e cila u kryesua nga kryeministri Edi Rama, njëherësh në cilësinë e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

Gjithashtu përmes një vendim i mëparshëm  qeveria caktoi nga 1 prilli i këtij viti deri më 31 tetor 2019, që shtetasit e huaj nga Rusia, Arabi Saudite, Bjellorusia, Katari, Omani, Tailanda, Bahrej dhe Kina të eksplorojnë lehtësisht bukuritë e Shqipërisë si strategji për promovimin e saj./A.C/dritare.net

LEXO DHE :  Aksident i rëndë, autobusi përplas për vdekje një person në Farkë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.