Nesër, reshje shiu në të gjithë territorin, në zonat malore dëborë

E diela do të jetë me mot të paqëndrueshëm, ku në të gjithë territorin e vendit do të ketë reshje të dobëta shiu.

Sipas Meteoalb vendi yne paraqitet me vranesira te shumta te cilat do te sjellin rreshje shiu ne pjesen me te madhe te Shqiperise. Por zonat e thella Veriore dhe Lindore do te jene ne ndikimin e rreshjeve te debores.

LEXO DHE :  Beyonce shkëlqen e veshur nga stilisti shqiptar

Mesdita dhe ne vijim do te permiresojne gradualisht kushtet atmosferike ne territor.

Temperaturat e ajrit vijojnë te rriten ne mëngjes, por do te mbeten konstante ne mesdite duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.