Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Nesër dëborë, ja si do të jetë moti në fundjavë!

Nesër dëborë, ja si do të jetë moti në

Edhe pse nga orët e mesnatës deri në orët e mëngjesit të ditës së shtunë reshjet e borës me intensitet të ulët do të jenë prezente përgjatë relieveve malore në Verilindje dhe Juglindje, gjatë ditës do të mbizotërojë mot kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek.

Ditën e dielë do të kemi mot të kthjellët, e vranësira të paketa kalimtare në orët e mesditës.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek/K.C/dritare.net