Nën sitën e vettingut/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Sokol Ibi

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin Sokol Ibi. Ai mban detyrën e kryetarit të gjykatës administrative në qytetin e Korçës. Ibi u hetua për pasurinë, pastërtinë e figurës dhe aftësinë profesionale. Në të treja këto kritere, kusht për të kaluar procesin e vetingut, ai rezultoi në përputhje me ligjin. Relatorë të çështjes ishin Olsi Komici, Suela Zhegu, Xhensila Pine./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 30 janar 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.