Negociatat/ Kotzias: Macron përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në Ballkan

Ish-ministri i Punëve të Jashtme greke, Nikos Kotzias ka reaguar pas vetos së Francës në lidhje me negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Kotzias, ka thënë se Macron me vendimin e tij minon marrëveshjen e Prespës mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, dhe është përgjegjës kryesor për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.

LEXO DHE :  Vrasja misterioze në Vlorë/ Dosja kalon tek krimet e rënda, ja pistat!

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim. Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.”-shkruan Kotzias./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.