Murrizi: PPP nisën me PD, jo PS

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, deputeti  Myslim Murrizi, ka thënë se Partneritetet Publike-Private, ose koncesionet nuk kanë nisur me qeverinë e Ramës, por me qeverisjen e Partisë Demokratike.

Murrizi: Kur ka filluar kjo historia e PPP? Që tek Aeroporti i Rinasit, me kinezët, që tek SGS që mban radhë edhe sot, që tek pasaportat e Aleatit, PPP porti i Durrësit, PPP kasat fiskale të karburanteve, kush i bëri? Ajo qeveri që iku!  Kjo qeveri po shton PPP./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  PD reagon pas deklaratës së CDU/CSU: Mesazhi i qartë! Pa plotësuar kushtet, s'ka negociata!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.