Ministri Klosi: Vlerat e parqeve, shumë më të veçanta se dëshirat e një kryebashkiaku

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj një ditë më parë kërkoi decentralizimin e lejeve mjedisore. Ndërkohë, kësaj deklarate i është përgjigjur edhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Gjatë një aktiviteti, Klosi u shpreh se, parqet kanë vlera të mëdha, dhe duhet të mbrohen.

 “Ndryshimi i ligjit ka prishur shumë interesa, ka ndryshuar shumë rregulla. Është e vërtetë se vendosja e rregullit ka shkaktuar shumë probleme dhe ka prishur interesa. Por është e mirë që parqet që ka na falur Zoti t’i mbrojmë. Vlerat e tyre janë shumë më të veçanta se dëshirat e një kryebashkiaku, sepse duke qenë e bukur është shumë e lakmueshme. Duhen aktivitete që nuk dëmtojnë agroturizmin dhe natyrën. Ne vijojmë te bëjmë konkurrenca te brendshme, po nuk duhet t’i bëjmë këto konkurrenca.”,– u shpreh Klosi./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja çfarë u gjet në çantën që alarmoi kryeqytetin për bombë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.