Meta reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Nga sot të flemë më pak, e të shqetësohemi më shumë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për dorëhejen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Meta shkruan se është i bindur në pafajësinë e Haradinajt, ndërsa shton se nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacënuar në paqen

“Krenar për Ramush Haradinajn dhe i bindur në pafajësinë e tij!
Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit!
Nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacënuar në paqen dhe sigurinë tonë, si dhe në të ardhmen europiane.”-shkruan Meta./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Turisti çek rrëzohet me motoçikletë në Librazhd, transportohet me helikopter në spital

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.