Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta flet për OFL: Askush s'e pengon qeverinë të ngrejë Task-Forcë

Meta flet për OFL: Askush s'e pengon qeverinë të ngrejë

I ftuar te Zëri i Amerikës, kreu i shtetit, Ilir Meta ka folur për OFL-në, që do të godasë grupin KÇK (kap çfarë të kapësh). Meta tha se, askush nuk e pengon qeverinë të ngrejë Task-Forcë, por ndërhyrjet të jenë të mirëmenduara dhe transparente.

“Nuk është një luftë që zhvillohet me fushata, por duke luftuar çdo ditë. I gjithë legjislacioni ka qenë aty dhe institucionet, askush nuk e pengon qeverinë të ngrejë Taskë Forcë.

Por kur bëhen ndërhyrje duhet të jenë të mirë menduara, transparente, të besueshme dhe të mos krijojnë mbivendosje të karakterit ligjor sepse në një plan afatgjatë nuk i shërbejnë sundimit të ligjit.”,- tha Meta./K.C/dritare.net