Meta: Ata që ngelin në vjeshtë, nuk i meritojnë pushimet e gjata

Kreu i shtetit, Ilir Meta ashtu siç e paralajmëroi ka dalë këtë të mërkurë në një konference për shtyp, për të folur për vizitën e Komisionit të Venecias.

Meta shprehet se, është i hapur ndaj çdo pyetjeje të Komisionit dhe se i ka dhënë atij një raport paraprak.  Kreu i shtetit, e cilëson të shkëlqyer bashkëpunimin me Komisionin.

“E gjitha kjo është një lëvizje dëshpëruese për të shmangur kauzën më të rëndësishme që kemi përpara që është 13 tetori. Le të merren me 11 tetorin, por të merren aq sa duhen. Presidenti me 11 tetor është i gatshëm të marrë përgjegjësitë e tij. Por unë them që të merren me 18 tetorin. Kur ju thashë që nuk e meritonin kaq shumë pushimet nuk e kisha kot. Zakonisht ata që ngelin në vjeshtë nuk i meritojnë pushimet e gjata.”,– tha Meta./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja sa shqiptarë kërkuan azil në BE, gjatë 2019!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.