Meghan dhe Harry postojnë foto të princeshë Dianës, për një arsye të veçantë

Duka dhe dukesha e Sussex, kanë ndarë një foto të paharrueshme të princeshë Dianës, në Instagram. Në nder të muajit të krenarisë, Harry dhe Meghan kanë vazhduar misionin e tyre, tashme traditë, në mbrojtjen e çështjeve delikate të shoqërisë.

“Këtë muaj ne mbështesim komunitetin LGBT+, të rinj e të moshuar, familjet dhe miqtë e tyre, që të reflektojnë mbi të kaluarën dhe të shpresojnë për një të ardhme më të merituar, më gjithëpërfshirëse. Është shumë e thjeshtë: dashuria është dashuri”, shkruan çifti mbretëror.

LEXO DHE :  Virusi kinez bëhet i pakontrollueshëm/ Humbasin jetën 56 persona, 2000 të prekur

Në kolazhin e postuar gjendet dhe princeshë Diana, e cila ka suportuar këtë pjesë të shoqërisë, siç bën Meghan me Harryn aktualisht./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.