Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mbretëresha Elizabet i heq titujt mbretërore Meghan dhe Harry-t. Ja pasojat për çiftin!

Mbretëresha Elizabet i heq titujt mbretërore Meghan dhe Harry-t. Ja

Meghan dhe Harry, që tani e tutje nuk do të kenë më titujt mbretërore Duka dhe Dukeshë. Mbretëresha Elizabet, ua hoqi këtë të drejtë, pas vendimit të tyre, për t'u larguar nga detyrat mbretërore.

Kjo do të sjellë pasoja te çifti, të cilët shpenzuan mijëra para, për ndërtimin e uebsajtit Sussex Royal, përmes së cilit synonin ta zhvillonin këtë markë në të gjithë botën, ku do të tregtonin, veshje dhe artikuj të ndryshëm.

Po kështu edhe instagrami i tyre, do të mbyllet. Rrjeti i tyre social kohët e fundit, pati një bum klikimesh, me 11.2 milion njerëz që e ndjekin, duke kaluar edhe ndjekësit e faqes së Kate dhe William./L.F-dritare