Luiza Gega bën histori. E para shqiptare në finalen e botërorit të atletikës

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, ka shënuar rekordin e radhës, në Kampionatin Botëror të Atletikës, që u mbajt dje në Doha të Katarit. Ajo shkëlqeu në garën e 3000 metrave me pengesa, në një rekord kohe prej 9 minutash e 28 sekondash.

LEXO DHE :  22 nëntori, Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe

Kështu ajo ka kaluar në fazën e radhës, finalen e botërorit të atletikës,që do të mbahet më 30 shtator. Gega ka bërë histori në fushën e sportit shqiptar, duke u bërë  e para që merr pjesë në një kampionat të tillë./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.