Lufta kundër informalitetit merr tjera përmasa, ja njoftimi i kryeministrit Rama!

Qeveria shqiptare vijon punën kundër informalitetit. Ditën e djeshme në një deklaratë për mediat  ministrja e financave Anila Denaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta, kanë paralajmëruar se javën që vjen do të publikohen jo vetëm emrat e bizneseve të parregullta por edhe inspektorët të cilët kanë abuzuar me detyrën.

LEXO DHE :  Kosova 12 vjet shtet, ja si e uron Rama!

Ndërsa sot kryeministri Rama ka njoftuar se çdo kush mund të denoncojë raste të informalitetit, me anë të aplikacionit më të ri./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.