Lufta kundër informalitetit merr tjera përmasa, ja njoftimi i kryeministrit Rama!

Qeveria shqiptare vijon punën kundër informalitetit. Ditën e djeshme në një deklaratë për mediat  ministrja e financave Anila Denaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta, kanë paralajmëruar se javën që vjen do të publikohen jo vetëm emrat e bizneseve të parregullta por edhe inspektorët të cilët kanë abuzuar me detyrën.

LEXO DHE :  Zheji: Në Shqipëri, priten vrasje politike që janë ndërprerë që nga koha e Hoxhës

Ndërsa sot kryeministri Rama ka njoftuar se çdo kush mund të denoncojë raste të informalitetit, me anë të aplikacionit më të ri./L.F-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.