Largimi i shqiptarëve, media më e madhe zvicerane kërkon shkarkimin e trajnerit

Pak ditë më parë është zyrtarizuar largimi nga kombëtarja e Zvicrës e lojtarit shqiptar  Valon Behrami .

Në media ka qarkulluar lajmi se lojtari është larguar nga trajneri Vladimir Petkoviç dhe sipas lajmeve pritet që ai të largojë edhe disa futbollistë të tjerë ku thuhet se do të jetë edhe Blerim Xhemaili.

Në lidhje me këto ndryshime ka reaguar edhe media më e madhe në Zvicër “Blick” e cila përmes drejtorit të futbollit Andrea Boeni  kërkon largimin e trajnerit.

LEXO DHE :  Ja si po kthehet në destinacionin e preferuar të turistëve, Syri i Kaltër!

Në shkrim thuhet se Berhemi, mund të ndikojë tek lojtarët e tjerë shqiptarë, dhe kësisoj trajneri duhet të largohet, për t’i hapur rrugë një epoke të re të kombëtares./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.