Ky është ushqimi që shton yndyrën në flokë!

Kur kemi flokët me yndyrë, ne zakonisht përfundojmë duke marrë shampo të posaçme për këtë problem dhe i lajmë më shpesh sesa duhet. Por e keni menduar ndonjëherë se cili ushqim ndikon në shtimin e yndyrës në flokë? Nëse jo, ua tregojmë ne të dritare.net. Është sheqeri.

Hormonet ndihmojnë në kontrollimin e të gjithë proceseve që ndodhin brenda trupit tonë dhe është e rëndësishme t’i mbash ato në ekuilibër.

LEXO DHE :  Kosovë, polica vret të gjithë familjen më pas veten

Sheqeri nuk është një produkt që ndihmon me këtë. Ajo që vërtet punon për këtë janë hormonet. Ato ndikojnë në proceset inflamatore dhe rrisin sheqerin në gjak, duke inkurajuar gjëndrat për të prodhuar më shumë vaj./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.