Na ndiqni edhe në

Gatuaj në Dritare

Çomlek me mish viçi dhe qepujka, një udhëtim në shijen tradicionale!

Çomlek me mish viçi dhe qepujka, një udhëtim në

Ka një recetë që e mrekullon shijen me traditë, sfidon fantazinë tonë të të gatuarit por edhe na zgjidh problemin e vetëm që kemi sapo i afrohemi kuzhinës, "çfarë do të gatuajmë sot"? Thjesht dhe qartë, "çomlek".

Në rubrikën tonë "Gatuaj në Dritare", Edlira gatoi çomlekun e shijshëm me mish viçi dhe qepujka. Pilafi libanez është shoqëruesi më perfekt i kësaj pjate që qëndron në hapësirën e tradicionales dhe jo vetëm./M.M-dritare.net

Ndiqni recetën e plotë: