Kuvendi i Kosovës cakton seancën e jashtëzakonshme për Haradinajn

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seancën e jashtëzakonshme për të debatuar rreth arrestimit të Ramush Haradinajt ta mbaj të martën duke filluar nga ora 11:00, raporton “Zeri.info”. Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti pas mbledhjes së kryesisë.

“Sot kryesia shqyrtoi kërkesën e deputeteve të AAK­së dhe pas diskutimeve ne u dakorduma që për arsye se deputetet janë në pushime seanca të mbahet të martën në ora 11:00”, ka thënë Haliti.

LEXO DHE :  Manjani: Po nëse e zhdukim opozitën, a do të zgjidhet problemi i Shqipërisë?

Ndërsa, Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-­së, Pla Lekaj, kishte kërkuar që kjo seancë të mbahej sot.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.