Kriza politike/ Zv.ambasadorja e SHBA takim me Lulzim Bashën

E dërguara e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones po zhvillon një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, ku po diskutojnë për krizën e rëndë politike në vend.

Takimi vjen në një kohë, kur opozita është e vendosur të vijojë me protesta, mazhoranca e vendosur për të zhvilluar zgjedhje me 30 qershor, ndërsa presidenti ka anuluar datën e zgjedhjeve./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Cakaj: Kemi plotësuar kushtet, Shqipëria është gati për në BE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.