Krijesat e çuditshme pushtojnë brigjet detare

Mijëra krijesa të çuditshme, janë shfaqur në brigjet e Kalifornisë. Njihen me emrin Urechis, ndërsa në gjuhën e thjeshtë njihen si krimba dhjami.

Ata qëndrojnë thellë nën rërë, por stuhitë e fundit, i kanë nxjerrë në breg.

LEXO DHE :  Ditë historike për SHBA

Biologu Ivan Parr, shprehet se ka prova se këto gjallesa, datojnë që para 300 milion vjetësh, dhe kanë një jetëgjatësi prej 25 vjet./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.