Na ndiqni edhe në

Arkiv

Koronavirusi/ Dy javë në karantinë, Turqia nxjerr studenten shqiptare dhe 41 personat e tjerë

Koronavirusi/ Dy javë në karantinë, Turqia nxjerr studenten

Turqia ka nxjerrë nga karantina 42 personat që izoloi për 14 ditë, pasi u evakuuan nga Wuhan, ku shpërtheu për herë të parë koronavirusi.

Në karantinë ishin 32 turq, 9 nga Azerbajxhani dhe Gjeorgjia dhe një studente shqiptare.

Studentja, Silva Doçi, bashkë me 41 personat e tjerë dolën nga karantina pasi rezultuan negativë ndaj koronavirusit. Shqipëria i kërkoi ndihmë Turqisë për të evakuuar studenten shqiptare dhe ajo udhëtoi drejt Ankarasë me një avion ushtarak./K.C/dritare.net