Koronavirusi/ 1381 të vdekur deri më tani, mijëra të infektuar

 

Janë rritur ndjeshëm viktimat nga koronavirusi i cili ka shpërthyer në Kinë, disa javë më parë.

Sipas të dhënave të fundit, numri i të vdekurave deri më tani, llogaritet në 1381, ndërsa të infektuar janë më shumë se 63.922 raste, sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit në Kinë.

 

Zyrtarët kinezë kanë dhënë shifra edhe për punonjësit shëndetësorë të infektuar me koronavirus.

LEXO DHE :  Gjërat që duhet të bëni, para se të mbushni 40 vjeç

Gjashtë punonjës shëndetësorë kanë vdekur dhe 1.716 janë infektuar që nga shpërthimi i koronavirusit.

Organizata Botërore e Shëndetit tha që nuk kishte ndonjë ndryshim të madh në vdekshmërinë e njerëzve nga ditët e tjera.

Gjithashtu nuk pati ndonjë ngritje të konsiderueshme të rasteve me virus jashtë Kinës, tha OBSH./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.