Këto ushqime vere, s’duhet t’i hani kurrë

Pjesa më e bukur në verë është ushqimi. Ju mund të hani pa limit, çfarë ushqimesh ju doni, pa e vrarë mendjen nëse ju bën ose jo mirë për shëndetin. Edhe pse, ju mund të hani pak fare nga disa ushqime, gjithsesi ato mund t’ju dëmtojnë organizmin.

Për t’ju bërë ju të ndiheni dhe të jeni më të shëndetshëm, dritare.net sjell për ju, ushqimet e verës  që, nuk duhet t’i hani kurrë.

LEXO DHE :  Kush do të jetë kryeministri i Britanisë? Johnson dhe Hunt në pritje të rezultatit të votimit!

Mishi i pjekur, i pulës, vicit dhe peshku

Këto mishra të pjekura nuk duhet kurrsesi të konsumohen, pasi ju dëmtojnë shëndetin. Mishrat e pjekura, në zgarë, prush, ose qymyr janë të rrezikshme, pasi mund të shkaktojnë edhe kancerin. Në vend të tyre piqni patate dhe perime të tjera e do të jeni më të shëndetshëm.

Për më shumë ndiqni fotogalerinë më poshtë./ Përshtati: Kadrije Cako/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.