Ju njohim me mjeken më të re për foshnjat, në Tiranë!

Konsultores së fëmijëve nr. 1 në Tiranë, së fundmi i është shtuar një mjeke e re. Ajo është Juan Luzi. Juna ka përfunduar studimet në mjekësi, dhe ka marrë eksperiencë në spitale të ndryshme. Zgjodhi degën e  mjekësisë së familjes, dhe aktualisht është emëruar si mjeke e foshnjave të porsalindur, grup moshat 0-1 vjeç.

LEXO DHE :  Djali i Gjergj Xhuvanin del nga burgu, për t'i dhënë lamtumirën babait

Është një punë që Juna e do, sepse aty gjen veten.

“Kënaqësia që të japin fëmijët e porsalindur, buzëqeshjet e tyre, gugatjet,  janë padyshim magji më vete”, tha ajo.

Punësimi i mjekëve të rinj është një risi në spitalet e të gjithë vendit, dhe ka si qëllim përmirësimin e shërbimit spitalor ndaj qytetarëve./E.B- dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.