Joker/ Joaquin Phoenix fiton çmimin si aktori më i mirë në Golden Globe

Mbrëmë u ndanë çmimet Golden Globe. Aktori që luan Jokerin, Joaquin Phoenix fitoi çmimin “Aktori më i mirë”.

Roli si Arthur Fleck, që më vonë kthehet në Joker i dha shumë famë Joaquin-it.

Gjatë fjalës së tij pas marrjes së çmimit, aktori falënderoi të gjithë ata që e mbështetën në realizimin e filmit. Kjo ishte fitorja e dytë në Golden Globe e aktorit, pasi në 2005-ën ai fitoi çmimin si aktroi më i mirë, për portretizimin e Johnny Cash në Walk of Line. Filmi Joker gjithashtu mori trofe, për notën muzikore më origjinale, të kompozuar nga Hildur Guðnadóttir./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Transportonin mbetje të rrezikshme nga Italia/ Lihet në burg pronari i firmës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.