Ja si i përgjigjet Basha ftesës së kryeministrit për dialog!

Kryeministri Rama ka ftuar të gjithë krerët e opozitës jo parlamentare, të ulen në një tryezë të përbashkët për të dialoguar për reformën zgjedhore. I pyetur nga gazetarët, kreu demokrat, Lulzim Basha, u shpreh se kjo letër është një tallje dhe provokim i kryeministrit. Më tej ai shtoi se Rama duhet t’ia dërgojë këtë ftesë krerëve të bandave në Shqipëri.

LEXO DHE :  “Zhurmimi” i Komisionit të Reformës, dekonspiron frikën e Bashës nga zgjedhjet

Kreu i opozitës është shprehur se krizën politike nuk e ka shkaktuar kodi zgjedhor, ndaj hapi i parë sipas Bashës është ndarja e politikës nga krimi. Në fund të fjalës së tij, ai u shpreh se pret përgjigje nga OSBE, për tre kryebashkiakët, që PD i ka akuzuar se kanë një të shkuar kriminale.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.