Ja qarqet ku sot pasdite do të ketë reshje intensive!

Reshjet e shiut nuk do të ndalen këtë fundjavë sipas IGJEUM. Do të jenë intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre..

Ndërkohë reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë pasdite vonë.

LEXO DHE :  Fustan mbi jumpsuit dhe maskë, vetëm Rita Ora mund të guxonte kaq shumë!

Nesër (e diel, dt.10) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 12 / 19 °C

në vendet malore: 7 / 14 °C

15-ditëshi i parë i muajit nëntor paraqitet i paqëndrueshëm dhe me vransira në territorin shqiptar. / I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.