Ja pse kurrë nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në avion!

Të gjithëve na ka ndodhur që në fluturime të gjata me avion, të porosisim një kafe në bord, në mënyrë që të marrim sado pak veten nga lodhja.

Por, kamarierët e avionëve, sugjerojnë se ju kurrë nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në fluturime.

Por çfarë nuk shkon më kafen dhe çajin, është pyetja juaj? Këtë jua tregon dritare.net më poshtë.

Në dallim nga pijet në shishe ose të konservuara, kafeja dhe çaji vijnë nga uji i rubinetit. Kamarierët e fluturimeve thonë se ata kurrë nuk e dinë se kur mund të ketë qenë hera e fundit që depozita e ujit është pastruar.

LEXO DHE :  Hetimet pas tërmetit/ Në pranga ish-kreu i INUK

Pra, uji është me baktere të rrezikshme  të cilat mund t’ju sëmurin. Ndaj ju këshillojmë për të mirën e shëndetit tuaj, mos porosisni kafe apo çaj./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.