Ja pse Ibrahimoviç nuk hyri në historinë e Europianit!

Zlatan Ibrahimovic ka lëshuar një rast të mirë për të hyrë në histori të Evropianit

Sulmuesi i Suesisë, Zlatan Ibrahimovic nuk ka arritur të shënoi gol në ndeshjen kundër Irlandës, me çka do të hynte në histori të Kampionatit Evropian.

ibra_1465842278-2372209

Nëse Ibra do të shënonte, atëherë ai do të bëhej lojtari i parë në histori që do të shënonte në katër kampionate radhazi. Ai ka ende mundësi që ta bëjë këtë edhe në dy ndeshje, por rrezikon të mos jetë i pari, pasi nëse Ronaldo shënon në ndeshjen kundër Islandës, atëherë këtë rekord do ta mbajë portugezi.

LEXO DHE :  Presidenti amerikan sërish nën hetim/ Trump: Gjueti shtrigash

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.