Ja kush e drejton përpjekjen për të prishur procesin zgjedhor të 30 qershorit, në KZAZ Berat!

Ish-deputeti i LSI, Gledion Rahovica, i larguar nga parlamenti në bazë të ligjit të dekriminalizmit, në krye të protestës së punonjësve të bashkisë Berat, drejtuar nga LSI.

Të drejtuar nga ish-deputetë të kapur nga ligji i dekriminalizimit, punonjësit e bashkisë së Beratit tentuan të hynin në KZAZ e Beratit për të prishur materialet zgjedhore.

LEXO DHE :  Avokati i njohur: Personat erdhën për Berishën, jo për të vrarë Azem Hajdarin!

Punonjës të bashkisë, familjarë apo partiakë, kërkojnë të mbajnë pushtetin e tyre duke vrarë shpresat e qytetarëve të Beratit. Qytetarët e Beratit e refuzuan në mënyrë kategorike sulmin ndaj KZAZ-ve, dukë lënë vetëm në këtë përpjekje, krerët e partive të LSI dhe PD në Berat./Lexo.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.