Ja kandidatët e kualifikuar për Gjykatën e Lartë!

Ditën e sotme janë shqyrtuar 22 kandidatët  që garojnë për vendet vakante për Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka skualifikuar 13 kandidatë, të cilët nuk përmbushin kriteret bazë. Një është dorëhequr, ndërsa të kualifikuarit janë 8.

Kandidatët që do të vijojnë garën janë: Jetmira Rragami, Rezarta Melo (Cenaj), Sokol Sadushaj, Ervin, Pupe, Theodhor Sollaku, Kestrin Katro, Ilir Panda dhe Ardita Buna Alsula.

LEXO DHE :  Albin Kurti: Projekti i shkëmbimit të territoreve ka vdekur, ideja jo!

Kandidatët e skualifikuar janë: Sergjio Mazreku, Ndue Pjetra, Ergys Misha, Aldona Sulaj, Jordan Daci, Lindita Troja, Alma Loci, Hermina Albunesa, Agron Lamaj, Vjosa Bodo Mujo, Shaqir Hasanaj, Anton Lleshaj dhe Altin Binaj./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.