Ja disa arsye përse motrat janë një bekim në jetë!

Të kesh një motër është një bekim në jetë. Kështu thotë edhe shkenca, dhe ka disa studime për këtë fakt. Motrat janë një mburojë mbrojtëse për çdo problem dhe  këshillojnë më mirë se askush tjetër. Sipas disa hulumtimeve të bëra nga Laura Padilla-Walker, në Universitetin Brigham Young, motrat ndihmojnë njëra-tjetrën në zhvillimin e aftësive të ndryshme. Ja pse motrat janë bekim në jetën tuaj:

Një motër të rrit vetëbesimin, ju mbron ndaj ndjenjave negative si frika, vetmia dhe fajit.

LEXO DHE :  Foto/ E diela në fshat e Veliajt me Kajanin e vogël!

Motrat promovojnë sjelljet sociale pozitive, përfshirë dhembshurinë. Ndaj ndikimi i tyre na bën njerëz më të mirë në shoqëri.

Kryesisht motrat e mëdha, marrin rolin e mësueses. Ata ju mbrojnë nga shoqëria përreth, ju shfajësojnë te prindërit, ju japin këshilla për jetën, ju mësojnë si të reagoni ndaj problemeve të ndryshme në jetë dhe janë një model frymëzimi. Është koha të falënderoni motrën tuaj, për të gjitha këto./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.