Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja cila është pjesa më e mirë e ditës për aktivitet fizik!

Ja cila është pjesa më e mirë e ditës për

Aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, pavarësisht momentit të ditës kur ju e zhvilloni atë. Megjithatë, pjesa më e mirë e ditës është mëngjesi. Arsyeja kryesore, sepse djeg kaloritë, thotë Emily Tills, trajnere në shkencën e ushtrimeve të aplikuara.

Ajo shpjegon se dhe ushtrimet pasdite apo në mbrëmje djegin kalori, por duke qenë se trupi shumë shpejt do  pushojë sërish, përfitimi juaj nuk është i madh.

Në mëngjes bëhet djegia më e madhe e kalorive, pasi edhe gjatë ditës trupi është në aktivitet. Aktiviteti në mëngjes gjithashtu përmirëson rrjedhën e gjakut, e cila ndihmon dhe përgatit trupin për orët në vazhdim. /E.B-dritare.net