Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja anëtari i familjes mbretërore që do të financojë Meghan dhe Harryn!

Ja anëtari i familjes mbretërore që do të financojë

Princ Harry dhe Meghan Markle kanë hequr dorë nga titujt mbretërorë, por gjithashtu kanë hequr dorë dhe nga fondet publike.

Ndërsa të gjithë mendojnë se çifti nuk do të marrë më para nga familja mbretërore, mësohet nga reporteri mbretëror Omid Scobie, se babai i Harryt, Princi Charles, do të vazhdojë të ofrojë ndihmë financiare private, për çiftin.

Për të qenë më të qartë, nuk është se Harry dhe Meghan kanë nevojë për para dhe janë keq financiarisht. Siç ju kemi thënë dhe më herët, pasuria neto e Harryt arrin vlerën e 40 milionë dollarëve, ndërsa e Meghan rreth 7 milionë dollarë./E.B-dritare.net