Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Iu dogjën makinat, kryetarja e PD në Ulëz: Ndihemi të rrezikuar për jetën!

Iu dogjën makinat, kryetarja e PD në Ulëz: Ndihemi të
Kryetares së PD-së, në Ulëz i janë djegur dy makinat gjatë natës. Ndërkohë, në një prononcim për "Balkanweb", Gjelina Kalthi, thotë se, ky ishte një sulm politik dhe se  ndihet e rrezikuar për jetën.

 “Pasi mbaruam mbledhjen u nisem drejt Ulzës në njësinë administrative Baz. Në Bashkinë e Matit jam ndalur me bashkëshortin dhe kemi darkuar te një kushëri i imi rreth orës 12 të natës kemi shkuar në shtëpi në Ulëz dhe para pallatit parkuam makinat si gjithmonë. Aty na bëri përshtypje që para pallatit nuk kishte asnjë makine të parkuar. Kjo na bën të mendojmë që është një skenar përgatitur politikisht dhe ndihemi të rrezikuar për jetën.”-tha ajo./K.C/dritare.net