Ish-ministri tregon si u largua nga PS: Kërkova kufizim të disa personave, do rikthehem

Ish-ministri Arben Malaj, ka treguar në “A-Show” se si u largua nga politika dhe ka komentuar konfliktin e tij me PS-në e drejtuar nga Rama.

“Nuk jam servilosur kurrë dhe kam kërkuar kufizim të rolit të disa personave në PS”, u shpreh ish-ministri i Financave.

“Kam bërë fushatë pozitive, kam mbështetur Ramën në kohën kur ishte kryebashkiak dhe do kthehem prap në politikë”, është shprehur Malaj.

“Është rritur arroganca e qeverisjes ndaj shqiptarëve. Rritja e arrogancës fillon nga Bashkia e Tiranës. Kam kundërshtuar moslejimin e shitësve në rrugë. Ne qeverisim me gjoba, jo me zemër. Të matësh suksesin e financave, më e thjeshta. Niveli politik merr votën për të bërë reforma. Jam i shqetësuar për financat e vendit. Kriza aktuale, rrezik shumë i madh, financat në risk. Ka probleme të mëdha të ‘qeverisjes me kompjuter’. I gatshëm të përballem me Veliajn. Nuk kthehem në politikë nëpërmjet kësaj PS-je. PS e vërtetë janë njerëzit e thjeshtë, jo ato që vodhën pushtetin”- tha Arben Malaj./ E. K.- Dritare.net

LEXO DHE :  Në këtë fshat çdo shtëpi është një vepër arti!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.