Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tërmeti i fuqishëm godet Rusinë dhe Japoninë

Tërmeti i fuqishëm godet Rusinë dhe Japoninë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur  në Ishut Kuril, në kufirin mes Japonisë dhe Rusisë. Tërmeti ishte me madhësi 6.9. Deri më tani nuk është raportuar për viktima, ndër  Agjencia Meteorologjike e Japonisë njoftoi se nuk ka asnjë rrezik për cunam./L.F-dritare.net