Tërmeti i fuqishëm godet Rusinë dhe Japoninë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur  në Ishut Kuril, në kufirin mes Japonisë dhe Rusisë. Tërmeti ishte me madhësi 6.9. Deri më tani nuk është raportuar për viktima, ndër  Agjencia Meteorologjike e Japonisë njoftoi se nuk ka asnjë rrezik për cunam./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Alket Islami, na tregon Shqipërinë që duam!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.