Tërmeti i 26 nëntorit/ Holanda dhuron 3 milionë euro për rindërtimin

Shteti holandez do të dhurojë 3 milionë euro për ndërtimin e shtëpive të shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit, në vendin tonë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i  Jashtëm i Holandës, Stef Blok.

“Tërmeti vdekjeprurës që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na shokoi të gjithë. Kam parë shumë foto të shkatërrimeve. Dhe kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, më kanë treguar histori të trishtueshme të qytetarëve shqiptarë, që ishin viktima të katastrofës. Holanda është e përkushtuar që të ndihmojë Shqipërinë në përpjekjet për rindërtim. Në solidaritet me popullin shqiptar Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për rindërtimin.”,– tha Blok në një video në Twitter./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Modelet më të bukura të xhinseve 'boyfriend', këtë sezon!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.