Haradinaj sot dorëzon dorëheqjen tek Presidenti Thaçi

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj sot pritet të dorëzojë edhe formalisht dorëheqjen tek presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Haradinaj njoftoi për dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë të premten, ndërsa më pas njoftoi se letrën për heqjen dorë nga posti i të parit të qeverisë do ta dorëzojë të hënën.

LEXO DHE :  Mini-shengeni/ Rama: Ngatërrestarët nuk janë vetëm në Ballkan!

Dorëheqja e kryeministrit Haradinaj erdhi pas një ftese për intervistim nga Gjykata Speciale në Hagë, që e ka marrë atë si të dyshuar për krime lufte gjatë luftës së fundit në Kosovë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.